Hej, boss… šťastne sme dorazili na Havaj. Počas letu som presviedčal kapitána lietadla, aby sme počas pristávania spravili symbolický nálet na Pearl Harbor. Piloti o tom nechceli ani počuť, tak ich Donald všetkých zastrelil.
Vďaka tomu som si splnil svoj sen a bombardoval prístav. Namiesto bômb sme zhadzovali pasažierov. Kým nás nezostrelili americké stíhačky.
Našťastie sme vyskočili včas a pristáli rovno pri cieli – tom vulkáne s divným menom. Vliezli sme dnu a chceli sa predrať hlbšie, ale nedalo sa. Museli sme použiť nálože.
Donald však namiesto TNT použil vodíkovú bombu a prebudil vulkán. My sme síce ušli, ale výbuch sopky nadobro zmračil celé súostrovie – Havaj-Nehavaj. „Po nás už len láva,“ utrúsil Donald, keď si na ukradnutom katamarane zapálil cigaru.
Pokračujeme ďalej do Ázie, boss…
Kreslí: Tomáš Roller
Píše: Martin Jurík
Ronald a Donald chcú napísať aj tebe.
