Skip to content

Smrť a znovuzrodenie

Dvíham sa celý zašpinený zo zeme. Z posledných síl vykryjem nepriateľov úder a v protiútoku mu vlastnou šabľou odtínam ruku. V zlomku sekundy sa ešte stihnem skloniť pred letiacim balvanom, ktorý po mne mrštil ozrutný kyklop. Siahnem po karabíne, ktorá mi v predošlom boji vypadla z rúk a napálim kyklopovi presnú ranu rovno do jediného oka. Obor sa s prestrelenou lebkou kláti do prachu. Vzápätí sa strhnem a len-len, že odoženiem nacistickú harpyu, ktorá sa na mňa so svojim prenikavým škrekotom rúti zozadu. Bajonetom jej podrežem hrdlo. Perie lieta všade naokolo. Vzduch však pretne mohutný rev.

Sakra, je to drak. A ja už nemám muníciu, ani sa kde skryť. Prehistorické monštrum majestátne plachtí z výšky a šľahá mi v ústrety klbko ohňa.Spravím premet do strany, dopadám na rovné nohy a dávam sa do zbesilého behu. Žalostne nestíham. Mocné tesáky ma nešetrne dvíhajú zo zeme a ja sa strácam kdesi v pažeráku obludy. Všetko naokolo sčervená.

Po kratšej chvíli sa opäť dvíham zo zeme. Znovuzrodený, oddýchnutý. Hádžem si karabínu na plece, beriem z kúta ruiny sadu zásobníkov. Idem sa opäť pokúsiť uloviť toho mizerného draka. Chvalabohu sa to v počítačových hrách dá zopakovať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *